Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co je u nás nového ?

18.1.2010 - Omlouvám se všem návštěvníkům za nespravování stránek.
Novinek se událo více než dost. Místo Dumbinky jsem si pořídila potkanku z CHS Rats of darkness - Blink Blink, kterou jsem pojmenovala GOLDY, aby to byla ta pravá "G" ratka :) . Daří se jí skvěle, a uplně v ní vidím Dumbinku. Dnes jsem si přivezla nové mimi, fuzz, z CHS Magic rat. Sice jí mám chvilinku, ale chová se, jako by tu byla už týden, s Goldy se dala dohromady hned a už spolu chrupou v kleci. Malá fuzzinka nahradila Goyinku, která bohužel zemřela dne 11.1.2010. Byla na tom už zle, zmohly jí nádory, špatně viděla, jíst taky příliš nechtěla a než jsem stihla cokoliv udělat, zemřela. :(  Stále to bolí, ale já doufám, že to brzy přejde a malá fuzzinka mi s tím pomůže.26.3.2009 -
Vrátil jsem se s holkama z Prahy. Goya dostala na očíčka Tobradex, Dumbinku zperovala Dr. Mikulcová a vytáhla Dundunce 3 nádory - 12x6 cm a dva cca 3x2cm. Dubinka teď chrupe, chudinka. Snad se z toh brzy dostane.

24.3.2009 - Tak nakonec jsem objevila super kliniku v Praze - Vetcentrum.Ve čtvrtek se ta chystáme a ta nám snad pomůžou.Vypadá to nadějně. Dumbinka je stále živá, čilá, jen nádor už jí brání v příliš velkém pohybu. Goyu beru taky, a snad se podaří dát do kupy i její očíčka. Podm info, ja jsme dopadly.

11.2.2009 -Dumbinka má tedy nádor mléčné žlázy a už je tak velký, že se s tím nedá nic dělat :( . Ale je stále docela čilá, papá jak o život, tak tu snad ještě chvilinku bude. Oproti tomu je Goya absolutně hyperaktivní, ale očíčka nás trápí a trápit budou na furt.
 Rozodla jsem se holkám udělat radost a budujeme novou - velikou - klec. Snad se dílo podaří. Pak sem hodím fotky a pochlubím se. Pokud se vše podaří, dočkáte se i návodu.


7.1.2009 -
Tak nic netrvá věčně. Měla jsem ohromnou radost, když byla Dumbinka celý svůj život zdravá a čilá, snd na pár vyjímek. Po té, co oslavila drué narozeniny, onemocněla na průdušky. Antibiotika nezabrala. Včera, když jsem přijela domů a šla se s ní pomazlit, objevila jsem u pravé zadní nožičy velikou bouli. Nejspíš to bude nádor mléčné žlázy. Dnes frčíme k doktorovi, tak snad pomůže. Přece jen už je Dumbinka na operaci docela stará. K vetovi jedeme celá rodina, protože Goye se oči taky nelepší, ba je to horší. Prosím, držte palečky. :(

16.12.2008- 10.12. Dumbinka oslavila své druhé narozeniny. Naštěstí je vzhledem k svému věku čilá a zravá, tak doufám, že tu s námi ještě dlouhou dobu bude. Goyna má stále problémy s očima, ale s tím už jsme se nějak smířili. Když se to vyléčí, za týden je to zpátky. Ale jinak je taky zdravá a čilá až moc. Chytit jí je umění.

29.7.2008
- Před chvilinkou si Goyinka rozsekla oko, blbec. Vůbec nevím kdy a kde, protože tu lítaj obě dvě jak splašený. A nevypadá, že by jí to nějak vadilo. Dumbinka je tlustá jak prase a já nevím, co s ní. Boulujou se jí boky, tak snad není v tom. Nedávno mi totiž utekla pod barák, kde se usídlil divokej klučina. Tak snad z toho nic nebude....

27.6.2008
- Teď tu holky usnuly po dlouhém řádění. Goya spí se psem v pelechu, Dumbina spala pod stolem a na gauči, ale dlouho to nevydržela. Jinak holky jsou čipery, jen Goyu stále trápí oči.Už jsem vyměnila i podestýlku, tak se to zlepšilo,ale stále to není dobré. Goyinka také oslavila 1. narozeniny, ale že jsem maturovala, neměla jsem čas na žádnej dortík. Musím to brzy napravit.

24.3.2008
- Teď je vážně období, že by se z toho jeden .... Konečně, když se vyléčí jakž takž Dumbina a Goye dám do kupy oko, musí se jí zhoršit to druhé. Do toho si nic naštěstí nezapíchla, jen jí nejspíš Dumbina pěkně škrábla. Mám zase co dělat, kapat a vytírat ....

21.3.2008
- Velikonoce se blíží a tak jsem se pokoušela nafotObrazekit pár hezkých fotek s velikonoční tematikou. Goya je asbsolutně nefotogenická a nevydrží stát chvíli na místě, s Dumbinkou bylo focení jednodušší, ale také nic moc.
Jinak jsou holky už zdravé, Goya má sice ještě trochu
nemocné očíčko,ale už z něj neteče ani krev, ani hnis.Tak jsem ráda.

12.3.2008
- Dnes jsem s holkama navštívila veterináře. Dumbinku zrentgenoval, ta to statečně zvládla. Goya dostala na oko kapky, tak snad zaberou, jinak by musela jít na vyšetření oka v narkóze. Teď je šílený období. Furt něco s potkankama ...

11.3.2008
- Dumbinka se zřejmě z nemoci dostala a jen co se jí ulevilo, začala marodit Goya. Nejspíš jí Dumbina drapla do oka, to jí zhnisalo. Resp. jí z oka vytéká krev s hnisem, takže zítra jedu opět na veterinu. Asi už budu mít u veterináře čestnou tabuli "Za nejpilnějšího pacienta".

6.3.2008
- Dumbince se zřejmě ulevilo! Nejen, že mě 3x vytáhla z postele, protože dělala bordel, ale zdemolovala klec, šikanuje Goyu a nehorázně zlobí. Najednou má energie na rozdávání. Tak snad ty ATB nezaberou jen na její fyzickou zdatnost, ale i na močák. Zatím má v moči ještě krev.

3.3.2008
- Dumbinka nám onemocněla. Dnes nám veterinář řekl, že je to nejspíš zánět močového měchýře. Doufám, že se to po ATB zlepší, protože by jinak následoval rentgen, sono, ... ale Dumba je statečná, a nevšimnout si krve v moči, asi bych ani nepoznala, že jí něco je.

23.2.2008 - Nic se u nás nezměnilo. Dumbinka je za dva a ne a ne zhubnout, Goya je jak oteklá nit. Trochu nás trápí nachlazení, ale snad se to zlepší, až bude víc tepleji.


2.1.2008-Po vánocích budeme nejspíš jen odpočívat. Všichni jsme přibrali, zvláště Dumbinka. Je to koule s ušima. Nasadíme nejspíš nějakou tvrdou dietu, protože už nemůže ani skákat.

10.12.2007 Dnes je významný den. Dumbince je rok a tak musíme uspořádatObrazek velkolepou oslavu. V hlavě už mi koluje nápad na dietní dortík (Dumbinka totiž dosáhla obřích rozměrů).
Oslava dopadla-nedopadla. Nakonec se dortu zmocnila Goya,která ho celý ukradla a chtěla jej vláčet do své schovky za sedačkou. Dumbinka dort rozvážně konzumovala a momentálně jsou zbytky dortu v kleci a nikdo nejeví zájem. Možná byl příliš dietní. Ale spíš to bude tím, že mám holky vyžraný a přežraný.
Fotky z oslavičky umístím do fotogalerie, pokud by chtěl někdo recept na dort pro potkaní miláčky, ať napíše (viz kontakty).6.10.2007 - Nic zásadního se u nás nestalo. Holky právě chrní v pelíšku, jsou unavené po dopoledním běhání a ničení bytu. Dnes jsem objevila prádelní šňůru,která byla nakousána na deseticentimetrové šňůrečky, rozkousané psací potřeby, desky s maturitními tématy,...těším se, co dnes ještě objevím ...
Goya je zatím v pořádku, jen si občas upčíkne. Dumbinka, ta je zdravá jako řípa.
Minulý týden jsme se taky účastnily jednoho dalšího srazu. Goye už bylo dobře, tak tam pořádně rozvázala a vyklubal se z ní pěknej oprsklík.
A menší příběh pro zasmání :
 V noci ze čtvrtka na pátek se záhadným způsobem holky dostaly z klece. Já nic nevěděla, spala jsem jako dudek. Za to přítel byl vzhůru!
Moje dvě výletnice si to štrádovaly celou noc po celém bytě. Dumbince nedělá problém seskočit z klece a vyrazit na obhlídku, ale je mi záhadou,jak se dostala z klece Goya, naše malá poseroutka. Také se musely holky proplížit kolem psa! Z Dumbinky má pes respekt, ale že přežila Goya, to se divím! Nevím,jak tu dlouho lítaly, ale zkončily až u nás v ložnici. Bylo asi pět hodin ráno. Celý tenhle příběh znám jen z přítelova vyprávění. Jak říkám, já spala. Přítelovo vyprávění o odchytu zní asi takhle : " Slyšim, jak něco šustí, tak si říkam, že asi pes votravuje a chce ven. Ale pes to nebyl! Tak rozsvítim mobil a z poličky na mě čumí Goya. Tak jí chci chytit a vona seskočila z poličky a začla zdrhat. Sem jí čapl za vocas a najednou na mě útočí ta velká černá koule (Dumbinka). Sem se lek .... Sem je nějak chytil a hodil do klece. V pět hodin ráno!!!!" .... Umím si ho představit. On je zrovna rád nemá a tohle byl pro něj asi největší trest.


7.9.2007 - Goynka už dobrala antibiotika. Už se nedusí, jen má stále lehkou rýmu. Konečně jsme opravili topení ( po tom, co Dumbinka úspěšně překousala kabely) a tak je malá fuzzinka konečně v teplíčku. Jinak je vše při starém, malá stále neroste a Dumbinka stále tloustne. 24.8.2007 - Tak nám onemocněla Goya. Nejdřív to vypadalo jako obyčejná rýma, nikdo se tomu ani nedivil, když jsem si jí brala z takových podmínek. Asi dva měsíce jen pčíkala, tak dostávala sirup a čajdu, ale poslední dobou se to zhoršovalo a zhoršovalo. Goynka se začala dusit a chrchlat. Ještě v době, kdy rýma nebyla akutní, jsem byla s Goyou u jednoho veterináře, který do ní i přes mé protesty jen něco bodl, nezvážil jí,neprohlídl si jí,tak jsem odešla s tím, že už tam NIKDY nejdu. Včera jsem objevila super veterináře v Karlových Varech, tak jsme s Goyou hned vyrazily. Veterinář byl super, prohlídl si jí, poslech, zvážil, promluvil na ní, vymyslel nám dávkování antibiotik a my už se léčíme. Zatím nemůžu říct, jestli úspěšně, bereme je teprve druhý den.
Jinak Garcinka je skvělá. K malý se chová pěkně, ani jí teď tolik neterorizuje. A nějak moc se začala mazlit. Je mit o podezřelý! Zrovna ona, takovej neposeda .....